Skelbiame Eksperimentų platformos dalyvius

Kviečiame susipažinti su atrinktais Eksperimentų platformos dalyviais: Marta Dorotėja Lekavičiūte, Simona Gaigalaite ir Edgar Vladimirenko! Šiemet tarptautinė mentorystės ir idėjų vystymo programa vyks tarp Vilniaus ir Paryžiaus, o įgyvendintus tyrimus ir projektus dalyviai pristatys Lietuvos sezono Prancūzijoje metu.
2024 05 13

Simona Gaigalaitė – architektė ir architektūros studijos „Inout” įkūrėja, baigusi architektūros bakalauro studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete. Jos profesinė praktika apima viešųjų erdvių ir kraštovaizdžio architektūros projektavimą.

Dalyvaudama Eksperimentų platformoje, Simona siekia sukurti ir išnagrinėti viešųjų erdvių įveiklinimo strategiją, jungiančią tradicinę Lietuvišką medinę architektūrą su Paryžiaus paviljonų kultūra. Sujungdama šiuos architektūrinius reiškinius, architektė siekia sukurti gyvybingas, įtraukiančias erdves Lietuvoje, kurios gerbtų kultūros paveldą ir tuo pačiu įveiklintų šiuolaikines architektūros tendencijas, skatintų kultūrinį mainą vietinėje bendruomenėje bei gerintų miesto gyvenimą.

Edgar Vladimirenko – praktikuojantis architektas ir tyrėjas, šiuo metu studijuojantis Miestų planavimą ekologinei transformacijai MSc programoje IUAV Universitete Venecijoje. Savo tyrimuose jis domisi teritorijų ir jų elementų – fizinių, politinių ir socialinių darinių – pokyčiais klimato kaitos ir bioįvairovės nykimo kontekste. 

Atsispirdamas nuo globalių urbanizacijos procesų, Edgar šių metų Eksperimentų platformoje dėmesį skirs į pastaruosius dešimtmečius reikšmingus pokyčius patiriančias Lietuvos užmiesčio teritorijas. Žvelgdamas į jas, pasitelkdamas fikcijos bei vizijų kūrimo strategijas, jis ketina ieškoti atsakymų į klausimą: kokias (erdvines) ateities vizijas ir planavimo įrankius turime, ir ką jais įgaliname.

Marta Dorotėja Lekavičiūtė studijuoja architektūrą Vilniaus dailės akademijoje, įgijusi pagrindus interjero dizaino studijose, dirba urbanistikos srityje. Ji aktyviai domisi bendradarbiavimu su vietos bendruomenėmis, liaudiškos (vernacular) architektūros išsaugojimu ir jos adaptacija šiuolaikinėje aplinkoje.

Eksperimentų platformos metu Marta Dorotėja dėmesį skirs aplinkosauginei ir architektūrinei iniciatyvai. Ji planuoja tirti upėse augančias žoles, įprastai šalinamas iš vandens telkinių dėl estetinių priežasčių, ir kitą vietinę Vilniaus bei Paryžiaus florą kaip potencialią architektūrinę medžiagą. Kūrėja ketina įtraukti pasirinktas bendruomenes į eksperimentinių konstrukcijų kūrimą ir, bendradarbiaudama su kitų sričių mokslininkais, įvertinti pačios Eksperimentų platformoje sukurtų medžiagų ilgaamžiškumą. Vienas iš svarbių Martos rezultatų galėtų tapti upių floros medžiagų biblioteka, sukurta transformuojant tai, kas būtų kompostuojama, į vertingus statybos išteklius.


Eksperimentų platformą pristato Architektūros fondas. Šis projektas yra europinės architektūros platformos LINA, kurią bendrai finansuoja Europos Sąjunga, programos dalis. Projektos partneris – „Theatrum Mundi“. Projektas yra Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 dalis. Lietuvos sezoną Prancūzijoje 2024 organizuoja: Lietuvos kultūros institutas prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos ambasada Prancūzijoje.