Leidinys „Eksperimentų platforma 2022“

2023 02 17

Antrojo Eksperimentų platformos sezono procesai ir rezultatai nugulė skaitmeniniame leidinyje. Platformos kuratorės Gabrielės Černiavskajos sudarytame leidinyje rasite dalyvių ir mentorių kurtus tekstus, kuriuose atsiskleidžia eksperimentų tyrinėjimai, atradimai ir refleksijos.

2022 m. programoje 13 dalyvių buvo pakviesti pasigilinti į tris klausimus – „Ką mes turime?“, „Ko mums reikia?“ ir „Ko mes norime?“, – atveriančius tris tarpusavyje susipynusias minties ir veiksmų trajektorijas, diktuojančias kryptį dalyvių tyrimams ir pačiai programai. Pirmasis klausimas „Ko mums reikia?“ kvietė pažvelgti į dabartį, didinti ekologinį ir geopolitinį sąmoningumą ir patyrinėti funkcinę bei disfunkcinę dabartį. Antrasis klausimas „Ko mums reikia?“ paskatino apsvarstyti veiksmus, kurių galime imtis dabar geresnio rytojaus labui. Galiausiai, klausimas „Ko mes norime?“ paskatino svajones apie spekuliatyvią ateitį, asmeninius troškimus ir kartais egocentriškumą, nutolstant nuo architekto vaidmens.

Eksperimentų platforma ir šis leidinys yra dalis Architektūros fondo programos europinėje architektūros platformoje LINA. Platformą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga.

ISSN 2783-7459