Eksperimentų platformos parodos akimirkos

Akimirkos iš Eksperimentų platformos 2021 m. programos rezultatų pristatymo.
2021 11 14
Parodos architektė: Gabrielė Černiavskaja
Nuotraukų autorius: Lukas Jusas

Nuo meninių tyrimų iki praktiškų intervencijų – 20 platformos dalyvių, su mentorių pagalba, bevik pusę metų plėtojo savo idėjas ir vystė alternatyvius architektūrinės praktikos metodus. Kviečiame susipažinti su šio proceso rezultatais nuotraukose. Eksperimentų rezultatai eksponuoti kultūros komplekse SODAS 2123 tris savaites – nuo spalio 23 iki lapkričio 14 d.

Eksperimentų platformos programos metu įvykę projektai parodos koncepcijai pasiūlė kompleksišką vertybių pagrindą – netikėtą sąveiką su architektūros ribomis, provokuojančias aštrias mintis ir neišbaigtą eskizavimą ateities architektūros temomis.

Sekdama šiuos raktažodžius, paroda pasiūlo lankytojui tyrinėti architektūros ribas eksponuojamuose darbuose kartu leisdama atrasti erdvės ribas klaidžiojant ne „white-cube“ tranzitinėse (tačiau gebančiose tapti viešomis) SODO 2123 erdvėse. Paroda taip pat tyrinėja „ribų išplėtimo“ temą per naudojamas medžiagas. Baltos guminės erdvėje ištempiamos juostos indikuoja parodos kelią, tačiau tuo pat metu referuoja į įtampos ir diskomforto momentą. Provokuojančių minčių tema parodoje materializuojasi aštrių metalinių laikiklių ir adatų forma. Ir paskutinis sluoksnis – lekalų tipo kūrinių etiketės, prisegtos adatomis – paliečia Eksperimentų platformos greitą ir eskizišką formatą. Visi trys sluoksniai „susiūvami“ kartu su kūriniais į vis dar beformius eksperimentinės architektūros „kūnus“.