Meniu
Neofuturistiniai pasivaikščiojimai
<
Eksperimentas

Neofuturistiniai pasivaikščiojimai

Autorės: Goda Verikaitė, Aušra Česnauskytė
Mentorius: Jürgen Bey

Neofuturistiniai pasivaikščiojimai – tai ,,vaikščiojamų’’ miesto inspekcijų serija, kuri buria neofuturistų bendruomenę. Vaikščiojimas kaip metodas leidžia jiems atrasti pirmapradį ryšį su juos supančia urbanistine aplinka. Kartu neofuturistai kolektyviai spekuliuoja apie naujas būtis mieste ir kaip žmonės (ir ne tik žmonės) galėtų sugyventi drauge. Neofuturistai į miestus žvelgia kaip į dideles gyvas ekosistemas, kuriose kiekvieno individo gera savijauta yra tiesiogiai priklausoma nuo kitų individų ir organizmų.

Pirmuoju eksperimentų lauku miesto inspekcijoms ir kolektyvinėms svajonėms tapo du Vilniaus ir Londono rajonai – Naujininkai ir Nine Elms. Šiam projekto etapui buvo suburta interdisciplininė studentų ir kitų kūrybininkų grupė, kuri keturis mėnesius tyrinėjo skirtingus miestus. 

2021 m. birželio mėnesį projektas kaip performatyvus turas po Nine Elms rajoną buvo pristatytas Londono architektūros festivalyje.  Paraleliai rugpjūčio mėnesį neofuturistinis turas pakvietė Vilniaus gyventojus pasivaikščioti po Naujininkus. Šiuo metu Neofuturistiniai pasivaikščiojimai toliau vystomi kaip tam tikras miesto judėjimas ir siekia suburti didesnę vaikščiotojų bendruomenę skirtinguose Europos miestuose.

Neofuturistai Londone, Vilniuje ir kažkur tarp dviejų miestų: Alisa Oleva, Aistė Gaidilionytė, Kamilė Vasiliauskaitė, Ksenia Davydova, Marisa Ferreira, Erikas Siliuk, Polina Davydova, Augustas Lapinskas, Laura Norkūnaitė, Gemma Hoult, Augusta Orlauskaitė.

Neofuturistų draugai: Ūla Tornau (Cultural attaché in The United Kingdom), Lithuanian Culture Institute, Kipras Dubauskas, Will Jennings, Indrė Ruseckaitė, Justinas Dūdėnas, London Festival of Architecture.

<