Meniu
<

Aušra
Česnauskytė

Šiuo metu Nyderlanduose įsikūrusi erdvinėmis praktikomis užsiimanti dizainerė, baigusi interjero architektūros magistro studijas Karališkojoje menų akademijoje Hagoje 2020 m. Aušra savo projektuose ypač daug dėmesio skiria viešajai erdvei ir dirba skirtinguose masteliuose, pradedant globaliais urbanistiniais kontekstais ir baigiant specifinėmis, vietinėmis mikro-situacijoms. Jos praktikoje techninės architektūros žinios susipina su žaismingais spekuliaciniais dizainais, kurie kvestionuoja standartizuotą gyvenimo būdą ir jį propaguojančią miestų plėtrą.

Kurdama ateities naratyvus ir personažus (dažniausiai - gatvės darbininkus), savo darbuose Aušra švenčia atsitiktines miesto situacijas, pabrėžia chaoso vaidmenį mieste ir tyrinėja jo galimybes formuoti naujas santvarkas, taip skatinant natūralų miesto vystymąsi. Savo darbo procese dizainerė daug dėmesio skiria eksperimentiniams miesto tyrimams, tarpdisciplininiam bendradarbiavimui ir bendruomenės kūrimui.

Savo projektus Aušra eksponavo Future Architecture platformoje ir Olandų dizaino savaitėje 2020. Eksperimentų platformoje kartu su Goda Verikaite jos vystė projektą “Neofuturistiniai Pasivaikščiojimai”, kurį taip pat pristatė Londono Architektūros festivalyje ir Olandų dizaino savaitėje 2021.